Zaproszenie ślubne radość czy udręka?

Sesja video.

Podstawowym zagadnieniem związanym z udana sesją video, jest dobór lokalizacji.

 Z mojego doświadczenia wynika, że najwłaściwsza lokalizacja, to taka która jest przyjazna dla osób filmowanych. Dobrze znane otoczenie zapewnia komfort psychiczny, przyjazna atmosferę, relaks.

 Tam gdzie czujemy się najlepiej, najlepiej się prezentujemy


Nawet najbardziej egzotyczne i filmowe miejsce jakie możemy sobie wyobrazić, nie będzie wyglądało dobrze, jeśli będziemy się w nim czuli zestresowani.
Już sam fakt "bycia" obserwowanym przez oko obiektywu powoduje olbrzymi stres. Pamiętajcie a by go minimalizować. W moim przekonaniu tylko naturalne dla filmowanych osób miejsce, zapewnia odpowiedni klimat. Często zdarza się, że fotograf proponuje Wam lokalizację, odległą o kilka godzin od Waszego miejsca zamieszkania. Obawiam się że niewiele osób po męczącej wielogodzinnej podróży będzie wyglądało dobrze. Pamiętajcie, że właściwa rejestracja 3 minut materiału to najczęściej wiele godzin spędzonych w terenie. W filmie 60 minut ekranowych to wiele tygodni pracy sztabu ludzi na planie filmowym . Ten filmik który możecie obejrzeć powyżej, to był cały dzień zdjęciowy.
Dlaczego tak długo? Dlatego że pierwsze godziny to zdjęcia które najczęściej lądują w koszu. Świadomie i z premedytacją wyrzucam je,  ponieważ prawdziwy film robi się dopiero wtedy kiedy nasi bohaterowie przestają zwracać uwagę na kamerę filmową. Oswoili się z nią, a ja wiem już kiedy zachowują się w naturalny, jedyny dla nich sposób. Jak pokazać ich naturalne piękno nie demolując przy tym ich życia. Nie ma nic gorszego na ekranie niż udawany uśmiech, wymuszony pocałunek, fałszywa radość. Chłodne oko kamery obnaża i wykrzywia obraz. 
W moim przekonaniu rejestracja obrazu powinna polegać na wnikliwej obserwacji tego co jest nie na wytwarzaniu sytuacji.

Powiedź swojemu operatorowi gdzie czujesz się najlepiej, jeśli z czymś się czujesz źle odmawiaj.


Nie zawsze osoba z która będziesz pracować, będzie się kierowała twoim dobrem, często będzie chciała odwalić swoje.
 Najczęściej miejsce "zwyczajne", jak ogród za domem w którym mieszkasz, może się stać miejsce zaczarowanym. 

Najważniejsze jest to abyście się dobrze bawili i przekazali tę radość innym.


Przecież o to właśnie chodzi, chcecie podzielić się z innymi swoim szczęściem.
Fotograf czy operator filmowy powinien na ten krótki moment, stać się dla Was osobą, którą zapraszasz do swojego życia, czego i sobie i Wam życzę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz